גביית תשלומים באמצעות הוראת קבע: האם זה מתאים לכם?

האם יש דרך פשוטה ונוחה יותר לטפל בקבלת תשלומים מלקוחות? מסתבר שיש – גביית תשלומים באמצעות הוראת קבע. האם גישה כזו עשויה להתאים לכם? ומה עוד חשוב שתדעו על כך? זהו הסבר קצר ומעשי:

להתקדם ולפשט את העניינים

גביית תשלומים באמצעות הוראת קבע, היא בעצם סוג מתקדם של גביה כזו. היא נותנת ביטוי ליכולות המודרניות של ניהול כספים ממוחשב ומספקת לכם את היתרונות שלו. במקום מטבעות, שטרות, צ’קים ושאר אלמנטים פיזיים, הכול כאן ממוחשב. במקום העברה בנקאית יזומה מצד הלקוח, האוטומציה שהמחשוב מאפשר עושה את הדברים לבד, במקומכם. הוראת הקבע עשויה להיות בחשבון בנק או בכרטיס אשראי. שרות מסוג זה שמציעה iCount, אף עשוי להיות חלק מאוסף יכולות של מערכת ניהול עסקי בענן ואז הדברים בכלל מזניקים אתכם לעידן המודרני הממוחשב. תוכלו למצוא עוד מידע על השירות באתר החברה. גבייה בהוראת קבע מספקת "ראש שקט" לכם וגם ללקוחותיכם. השוו את הנוחות בשיטת הוראת הקבע, לסרבול הרב שיש סביב קבלת תשלום בצ’קים למשל. היא גם מונעת טעויות ועיכובים. מדוע כדאי ללקוחות שלכם לעשות זאת? מאחר שהדבר לא רק חוסך עבורם זמן, אלא גם מקרים שבהם הם שכחו לשלם לכם. כלומר, חוסך עבורם את אי הנעימות ואולי גם ריביות שיידרשו לשלם. הלקוח יוכל להגביל מראש את גובה החיוב ואף להגביל את ההרשאה לחיוב בזמן (עד מועד מוגדר). עבור שני הצדדים, תשלום בהוראת קבע מסייע לפשט את תזרים המזומנים ולצמצם באופן ניכר את המנהלות השוטפות.

ההיבט הטכני

במה כרוך השימוש בהוראת קבע כזו?

 

 

  • יצירת הוראת הקבע – ראשית, דרושים ברמה הטכנית כמה תיאומים טכניים ראשוניים עם "מרכז סליקה בנקאי" (מס"ב) ולגבי ספקי סליקה. אך מדובר בתהליכים בשלים וידועים היטב. זה לא אמור להיות מסובך.
  • קביעת הגדרות שונות – לאחר מכן ניתן לקבוע את פרטי החיוב, כולל תדירות (כל כמה חודשים) ומועד. כמו כן, הגבייה תוכל להיות צמודה למדד או למט"ח.
  • מה קורה במקרי תקלה? – המערכת תעדכן אתכם במקרה שהחיוב נכשל מסיבה כזו או אחרת. בהמשך לכך יבוצעו ניסיונות חיוב נוספים וישנה גם אפשרות שהחיוב יצורף לבסוף לחיוב של החודש הבא.

למי זה מתאים?

חיוב בצורה כזו, מתאים במיוחד כאשר נדרש חיוב חודשי קבוע. בעיקר כאשר החיוב הוא בגובה פחות או יותר אחיד. כדאי לנסות זאת עם לקוחות קבועים שלכם, שכבר יודעים שבכוונתם להמשיך להיות לקוחותיכם. תוכלו להציג זאת כצעד שיקל על הלקוח וזה אכן כך. כלומר, כעוד ערך מוסף בעבודה איתכם. במבט כללי יותר, ניתן לומר שגביית תשלומים בהוראת קבע מתאימה לכולם – עסקים וגם לקוחותיהם. זאת, מההיבט החשוב של פישוט הדברים. ככל שיש יותר תשלומים חודשיים לטפל בהם, כך מדובר בעומס רב יותר של עבודת אדמיניסטרציה סביב תהליך זה, אשר חוזר שוב ושוב. לעסק הממוצע בוודאי אין משאבי זמן מיותרים להשקיע בכך וכל ייעול בנושא זה יתקבל בברכה. כך שיש היגיון רב בצעד טכני פשוט יחסית כזה, אשר מניב תועלת ניכרת לאורך זמן. גם לכם וגם ללקוחותיכם. מה שנקרא win win situation.

לסיכום

התקדמו לאופן המודרני לחיוב לקוחות ונסו שימוש בחיוב באמצעות הוראת קבע.