סוכנויות נסיעות – האם אתם צריכים שירותי מחשוב ענן?

מפעילים סוכנות נסיעות ומוצאים עצמכם מתמודדים עם יותר מדי משימות? לא מרוצים מהפתרונות הטכנולוגיים שיש לכם? אבל לא יכולים להרשות לעצמכם טובים יותר? ייתכן שישנו פתרון לכל זאת, והוא אפילו זול וזמין!

מחשוב להשכיר

בואו נחשוף את ה"סוד" היישר בהתחלה: מחשוב ענן! וודאי שמעתם על כך כבר לא מעט, אבל האם אתם מנצלים את יכולותיו? האם אתם מודעים באמת, למשמעויות הפוטנציאליות שלו עבורכם? אחרי שתגלו את כל מה שצריך לדעת על מחשוב ענן, סביר שתתחילו להשתמש בכך, בהיקף כזה או אחר. למעשה, רבים כבר משתמשים במחשוב ענן, מבלי לקרוא לזה כך. ג'ימייל למשל, מציע מערכת דואר אלקטרוני באינטרנט והוא דוגמה לשירות ענן פשוט יחסית. העיקרון הבסיסי פשוט: במקום לרכוש מחשוב ולתפעל אותו לבד, עוברים למודל של מחשוב להשכיר.

למה לא לקנות?

המודל הקלאסי של שימוש במחשוב בעסקים, הוא מודל של מחשוב פנימי. קונים שרתים, מחשבים שולחניים, לפטופים, ציוד רשת וכדומה. מעסיקים צוות פנימי, אחראי מחשוב או מומחים חיצוניים שיטפלו בכך. יש לגישה זו לא מעט חסרונות, בהם:

  • זה יקר – רכישת הציוד והעסקת המומחים עולה במצטבר לא מעט. זאת, בשונה מתשלום חודשי קטן על מחשוב ענן.
  • זה מגביל – עסק קטן בעל תקציב מחשוב קטן בהתאם, לא יכול להרשות לעצמו מערכות מחשוב של עסקים גדולים. כאשר מדובר בשכירה חודשית של מחשוב ענן לעומת זאת, קל יותר להיעזר בכלים עוצמתיים כאלה.
  • זה מתקלקל ומתישן – ציוד מחשוב מתקלקל ומפריע להמשכיות העסקית. הוא גם סובל מירידה בערכו הכספי ("פחת") ודורש החלפה מדי פעם.
  • לא בשביל זה פתחתם סוכנות נסיעות! – מדוע שתוציאו משאבים רבים על מחשוב, אם זה לא תחום עיסוקכם המרכזי? שירותי ענן מסייעים לכם להעביר את רוב הנטל לספק מחשוב חיצוני ולהתמקד בליבה העסקית שלכם.

סוכנויות נסיעות - האם אתם צריכים שירותי מחשוב ענן?

דוגמאות לשירותים

אלה כמה דוגמאות בולטות, לשירותי ענן שעשויים להיות שימושיים לסוכנויות רכב:

אחסון

בעסקים מצטבר בהתמדה מידע רב מאוד. במקביל, עלויות אחסון זולות וסיבות נוספות (כולל חוקיות), מעודדות שמירה של מידע זה. לכן, יש מידע רב שפשוט לא מוחקים. אם מתלבטים, שומרים. אלא שהאחסון, ניהולו והגנה עליו הופכים לנטל. שירות אחסון "בענן" פותר זאת.

גיבוי

גיבוי הוא דבר חיוני עבור כל עסק. בנסיבות שונות של תקלות, אירועי אבטחה ולא רק, אתם עשויים להזדקק לעותק זמין ואמין של מידע מהעבר. שירות גיבוי בענן מאפשר לתת לכך מענה מצוין. זאת, כולל אלמנט הגנה נוסף, תודות להיות הגיבוי מאוחסן באופן מרוחק. משמע, תקלה מקומית במחשבים אצלכם, לא תפגע בגיבוי.

שרתים וירטואליים

Virtual Private Servers או VPS, מאפשרים לשכור שרת מרוחק. תוכלו להשתמש בהם לכל מטרה רצויה וגם לזמנים קצרים. כמו כן, אלה שרתים אשר מצטיינים ביכולת התאמה קלה, לדרישות משאבים משתנות.

עזרי אבטחה

יש עוד שירותי ענן, עבור מגוון רחב של תחומי מחשוב. כמעט כל מה שתרצו מבחינה זו, זמין גם בגרסת שירות ענן. דוגמה לתחום מיוחד כזה, הוא עולם אבטחת המחשוב ("סייבר"). אתר העסק למשל, עלול להיות מותקף בשיטת מניעת שרות מבוזרת (DDoS – Distributed Denial of Service) הנפוצה. התקפה כזו, עשויה למנוע מלקוחות לגשת לאתר שלכם. המשמעות: איבוד מיידי של הכנסות ולקוחות וכן פגיעה בתדמית. פתרון פשוט, הוא שכירת שירות ענן שמגן מכך.

לסיכום

עסקים קטנים במיוחד, עשויים ליהנות מיתרונות שירותי הענן. לכן, כדאי מאוד להכיר אותם ולנצל זאת.