מכורים לקניות אונליין: כך תוודאו שהחבילה תגיע למקום הנכון

קניות אונליין

אחד היתרונות הגדולים של האינטרנט בתצורתו המודרנית הוא היכולת לרכוש מוצרים שונים ולשלוח אותם ממש עד פתח הבית שלנו. הכל נעשה ללא כל מאמץ, ללא הצורך לצאת מהבית, לנהוג למרכזה המסחרי או לקניון, לחפש חניה ולהתרוצץ… הרכישות מהאינטרנט ביטלו את כל זאת לחלוטין. הוסיפו לזה את היכולת להשוות מוצרים שונים בלחיצת כפתור ותגלו שרכישות באינטרנט הן עדיפות בהרבה על רכישות בחנויות רגילות. למרות כל הנאמר כאן, יש עדיין כמה חסרונות לרכישות באינטרנט. אחד החסרונות הגדולים הוא בכל הנושא של חבילות אשר לא מגיעות ליעדן או שמגיעות באיחור ליעדן. הרבה פעמים הדבר נובע לא ממוכר שלא שלח את החפצים, אלא דווקא משירות שליחויות או דואר שלא מצא את הכתובת הנכונה או השאיר אותה ביעד לא נכון. במאמר הזה ננסה לעזור לכם, חובבי הקניות ברשת, להימנע מאותם מצבים לא נעימים של איבוד חבילות או איחור בהגעתן.

עקבו אחר החבילה שלכם

שירותי שליחויות שונים מאפשרים עריכת מעקב מסודר אחר החבילה שלכם כאשר הם מדווחים לכם בכל שלב מה קורה איתה והיכן היא נמצאת. מעקב כזה תעזור לכם לאתר בעיות מוקדם ככל הניתן. כך תוכלו למשל לדעת אם החבילה יצאה בכלל מדלתות הספק, עזבה את מדינתו, הגיעה לישראל או עברה את המכס. לפי המידע הזה תדעו למי לפנות במידה והחבילה מאחרת.

מיקוד נכון

שיטת המיקוד לכתובות הדואר היא שיטה בינלאומית לייעול של תהליך השילוח. בדקו כאן את המיקוד לפי הישוב שלכם. ברשימה תוכלו גם לראות את האיות הנכון של שם הישוב באותיות לטיניות. שימו לב שמספרי המיקוד עברו לפני כמה שנים סדרת שינויים שעיקרה הוספה של שתי ספרות למספר המיקוד הישן. רבים מציינים את המיקוד הישן בעל חמש הספרות ולא מודעים לכך שהתווספו לו כבר עוד שתי ספרות. המיקוד הנכון עוזר לדואר לחלק את החבילות השונות ליחידות הדואר המתאימות ולדוורים הרלוונטיים לכל אזור חלוקה. ציון המיקוד צריך להיות כבר במועד ההזמנה כמובן. נקודה חשובה נוספת היא שלעיתים, מספר מיקוד שגוי או קצר מדי יתקבל על ידי מערכות ההזמנה השונות ולא יציין שיש בעיה. לכן, אתם אלו שצריכים לוודא שרשמתם מספר נכון.

צעדים נוספים שניתן לעשות

אם כתובת המגורים שלכם מסובכת מעט, תוכלו לרשום מספר כניסה או לציין אם אתם גרים בבית מספר א' או ב' וכו'. אם אתם גרים בשכירות או דרים בבית שלא רשום על שמכם, עדיף לשלוח את החבילה ישירות אל השם הרשמי באותה הדירה. בדקו טוב שמספר הבית מצוין בשלט תקני על הבית שלכם ושם המשפחה כפי שהוא אמור להיות על החבילה מופיע בבירור על דלת הכניסה או על האינטרקום. ודאו שהאינטרקום שלכם פועל כשורה. שליחים רבים לא יתעכבו בכל מיני ניסיונות לאתר אתכם אם האינטרקום יהיה מקולקל.

דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא לבקש לציין את מספר הטלפון הנייד הישיר שלכם לצד הכתובת. לעיתים זה יכול לעזור באיתור מהיר שלכם. זה יעזור לוודא שתהיו בבית כאשר החבילה מתקבלת או שיהיה עם מי לדבר אם צריך פרטים שונים או אפילו תשלום לצורך שחרור ממכס.

 

לבסוף נציין שלא תמיד ניתן לוודא במאת האחוזים שכל חבילה וחבילה תגיע אל יעדה בזמן או בכלל (אבל יש מה לעשות כדי לאתר אותה). ישנם גורמים שלא תלויים בכם כמו בעיות בתעבורה הימית או האווירית, שביתו נמלים, שביתות במכס ועוד בעיות שונות.