התרבות חשובה: עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי דואגת להקמת ספריות בפריפריות בישראל

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית אשר נוסדה בשנת 2018 וזאת מתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לרווחתם של בני ובנות הנוער אשר הם דור העתיד של מדינת ישראל. במהלך השנים הצליחו המייסדים שנולדו וגדלו בעיר צפת להוביל ליצירה של שינוי ממשי, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות אותן קיבלו לצד גיבוי מלא מצד גורמי הרווחה והרשויות. אם עדיין לא שמעתם על עמותת אחינועם, עכשיו זה בדיוק הזמן.

דואגים לפריפריה באמצעות קידום של שיפוץ ספריות

תוכנית הדגל של עמותת אחינועם מתמקדת בטיפוח של הפריפריה, וזאת על ידי קידום של תוכנית כמו למשל שיפוץ של ספריה בעיר צפת. רפי אדרעי ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת, ומתוך אהבה וכבוד לעיר מגוריהם החליטו להוביל פיילוט שבמסגרתו ביחד עם המתנדבים שיפצו ספרייה, וזאת מתוך מטרה לאפשר לבני הנוער שגדלים בעיר ללמוד ולהשקיע במבנה משופץ שמרחיב את התודעה ומאפשר להשלים את הלימודים על הצד הטוב ביותר. במסגרת התוכנית הזו דאגה העמותה לקדם גם את הנושא של חינוך מוזיקלי, כאשר בזכות התוכנית הזו החליטו המייסדים להרחיב את הפיילוט גם לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה לטפח את הפריפריה.

 

 

חלוקה של מחשבים

תוכנית תוספת שמתמקדת בפן התרבותי כמו גם החינוכי היא תוכנית חלוקת מחשבים שהתחילה בזמן פרוץ מגפת הקורונה, ונמשכת גם בימים אלו ממש. מדובר בתוכנית שזוכה לגיבוי מלא מצד הציבור הישראלי אשר נתרם לטובת הגשמת המטרה של העמותה – חלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים בעבור תלמידים הזקוקים לכך, תוך שימת דגש על בנייה של מערך טכנולוגי אשר תומך בעידן חינוכי חדש שבמסגרתו יותר ויותר תלמידים עוברים ללמידה מרוחקת.  רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו רואים בתוכנית הזו כחלק בלתי נפרד מטיפוח של הפריפריה וקידום של ערכים לצמצום הפערים, ועל כן אין ספק כי מדובר בתוכנית מהפכנית ובעלת השפעה על העתיד, כל זאת כחלק מיצירה של מערך הפועל לרווחתם של דור העתיד של מדינת ישראל.

תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית נוספת שאותה מקדמים המייסדים היא תוכנית חלוקת מלגות לצעירים מעוטי יכולת כלכלית, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להגשים את השאיפות המקצועיות תוך התמודדות עם המחסומים והאתגרים אשר מונעים מהם להצליח. תוכנית זו מתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר, כאשר הדגש של העמותה היא לספק לאותם נערים ונערות את התמיכה לה הם זקוקים בכל התחנות החשובות ביותר – החל מהלימודים בתיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, בגילאים בוגרים. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות ואף עתידה להתרחב לערים נוספות, כל זאת כחלק מיצירה של מעטפת מלאה אותה מעניקה העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה אדירה על התרבות במדינת ישראל, וזאת בשל שימת דגש על שיפוץ מבנים, קידום של חינוך מוזיקלי בערי הפריפריה לצד תוכנית ליווי ארוכות טווח. המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי פועלים ביחד עם המתנדבים בכל ימות השנה לטובת הגשמת החלום – צמצום פערים ויצירת מענה אפקטיבי בעבור דור העתיד, כל זאת מתוך מטרה להוביל לחברה שוויונית אשר פועלת האחד למען השני. לקבלת מידע נוסף אודות הפעילות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של העמותה, שם גם תוכלו להתרשם מהתגובות האוהדות של בוגרי התוכנית והמשפחות שלקחו חלק בפעילויות הרבות שאותן העמותה מקדמת.