טיול שטח לפי המסורת: בילוי בחיק הטבע לשומרי שבת

אין ספק שטיול בשטח, כולל לינה ומסלולי הליכה זה דבר פשוט נפלא ומשחרר. זה מתאים כשאנו רוצים קצת זמן עם עצמינו ואפשר לעשות זאת לבד, וזה בהחלט נפלא לעשות את זה גם כפעילות זוגית וכמובן כבילוי משפחתי. כמובן שלפני שיוצאים לטיול כזה יש הרבה דברים לדאוג להם – הגעה ממקום למקום, האוכל שנאכל במהלך היום, ציוד הלינה שאנו צריכים לקחת איתנו ועוד. יחד עם זאת, כשמדובר במטיילים שומרי שבת – ישנו נדבך נוסף וחשוב לדאוג והוא כמובן הטיול בהתאם לכללים. אם גם אתם שומרי שבת שגם אוהבים לטייל בחיק הטבע, חשוב להגיד כבר עכשיו – אתם ממש לא חייבים לוותר על הבילוי שלכם. אנו רוצים להסביר כעת איך תעשו זאת בצורה טובה ואיך תיהנו מכל מה שהטבע מציע בסופי שבוע מבלי לחלל את השבת.

הטכנולוגיה לשירותינו – כך היא תעזור להתכונן לשבת

אז בראש ובראשונה צריך לדבר על הטכנולוגיה בעידן שלנו, כזו שיכולה בהחלט לעזור לנו במשימה של טיול שומר שבת בסופי השבוע. ברמה הבסיסית ביותר תוכלו למצוא באתר כיפה את זמני כניסת השבת ולתכנן את הטיול שלכם בהתאם. מעבר לכך תוכלו להיעזר באביזרים ייעודיים לטיולים למטרה הזו, למשל תאורה סולארית נטענת שתחזיק מעמד להרבה זמן ללא צורך בטעינה וחילול שבת. כעת, בואו נרד לפרטים הקטנים יותר.

אוכל

אין ספק שהאוכל הוא האתגר הגדול ביותר ואנו רוצים לדאוג לאוכל כשר מחד ומצד שני לחגוג שבת כהלכתה עם אוכל מיוחד ומשובח. אז מה עושים? בגדול עומדות בפניכם שתי אופציות עיקריות. הראשונה היא להכין מראש את הכול, לקחת אתכם ולחבר פלטת שבת (אם אתם לנים במקום עם חיבור חשמל). האופציה השנייה היא להביא מראש את כלי הבישול וחומרי הגלם ולהתחיל לבשל בזמן טוב לפני כניסת השבת כדי ליהנות מאוכל טרי שבושל זה עתה. שימו לב שאם אתם בוחרים ללכת על האפשרות השנייה אתם צריכים גם לדאוג לאחסון וקירור של המזון וזה בהחלט מצריך היערכות לוגיסטית שונה.

 

 

 

תאורה ולינה

מכאן חשוב לדבר על שני ההיבטים החשובים הבאים והראשון הוא נושא התאורה. כמובן שהיא נדרשת במהלך הלילה וכמובן שאתם לא יכולים להדליק אור בשבת. לכן שווה לחפש מראש מקום עם תאורה קבועה. החיסרון בדבר הזה זה שאם מדובר על תאורה חזקה שלא תכבה במהלך הלילה זה בהחלט עשוי להפריע לכם לישון. האופציה השנייה היא למצוא פתרונות חכמים כמו התאורה הנטענת שיכולה לעבוד רצוף במשך השבת כולה ללא צורך בטעינה.

באשר לנושא הלינה, אפשר בהחלט לדאוג ללינה נוחה ללא חילול השבת. שימו לב שעליכם למצוא ציוד מתאים – כיום מרבית האוהלים הם כאלו שניתן לפרק ולהרכיב מבלי לחלל את השבת. זה נכון גם למזרנים אגב, רק חשוב לשים לב שאתם לא יוצאים עם מזרן שיצריך מכם הפעלת חשמל (מזרנים רבים מגיעים עם מכשיר ניפוח חשמלי ייעודי). כך או כך אנו ממליצים להכין מראש רשימה מסודרת כדי שתוכלו להבין בהקדם מה אתם צריכים, איזה ציוד יש ברשותכם ומה אתם נדרשים להשלים.

לסיכום

בסופו של דבר צריך להבין שטיול וקמפינג בשבת זה דבר אפשרי לחלוטין. זכרו כי מסביבכם עשויים להיות לא מעט מטיילים שאינם שומרי שבת וצריך לקחת זאת בחשבון ולהבין איך אפשר לכבד איש את מנהיגיו והרגליו של רעהו. אם תערכו מראש מספיק זמן תוכלו בהחלט ליהנות מטיול שובר שגרה גם בשבת.