הקריירה המפוארת והעשור השמיני של חייו: כל מה שרציתם (וגם לא) לדעת על סטינג

"רוקסן, את לא חייבת לשים את האור האדום. הימים הללו הנגמרו, את כבר לא חייבת למכור את הגוף שלך ללילה". אם השורה המתורגמת הזו זורקת אתכם באופן כמעט אוטומטי לשיר המוכר של להקת פוליס – רוקסן, כנראה שגם אתם מחבבים את אחד הזמרים האהובים בעידן שלנו – סטינג. אולי בגלל התדמית הצעירה והרוקיסטית שלו נתפס הזמר כצעיר, אך אולי תופתעו לשמוע כי הוא חגג ממש לאחרונה שבעים. אז לפני שנאחל לו מזל טוב ונקווה שנמשיך ליהנות מהכישרון המוסיקלי שלו לעוד שנים ארוכות, זה זמן נהדר לעבור בקצרה על ההיסטוריה המעניינת של הזמר ועל ציוני הדרך בחיים. אז הנה כל מה שרציתם לדעת על הזמר סטינג.

קורות חייו של סטינג

גורדון מת'יו תומאס סאמנר הידוע יותר בשם הבמה שלו סטינג, נולד בשני באוקטובר 1952 וחגג כאמור 70 שנות עשייה לאחרונה. הוא זמר רוק, נגן בס, מלחין, מעבד מוסיקלי ושחקן. בתור זמר לסטינג יש קריירת סולו ארוכה, אך הוא מוכר לא פחות גם בתור הסולן המיתולוגי של להקת הרוק פוליס. את הלהקה הקים סטינג יחד עם סטיוארט קופלנד בשנת 1977 וכבר מראשית דרכה היא זכתה להצלחה גדולה ביותר. היא זכתה בשישה פרסי גראמי והוציאה במהלך הפעילות שלה חמישה אלבומים שנמכרו בכמויות גדולות. לאחר התפרקות הלהקה המשיך סטינג בקריירת סולו מצליחה והמשיך לקטוף לא מעט פרסים. אם תרצו לשמוע עוד על הקריירה הענפה שלו אנו ממליצים על פודקאסט מיוחד לרגל יום הולדת 70 לסטינג שיצא לאחרונה ששווה להכיר.

הלהיטים הגדולים

אז כמובן שאי אפשר לדבר על סטינג מבלי לדבר על כמה מהלהיטים הגדולים ביותר.

הקריירה המפוארת והעשור השמיני של חייו: כל מה שרציתם (וגם לא) לדעת על סטינג

האהוב ביותר של פוליס – Roxan

יכול מאד להיות שזהו השיר המזוהה ביותר עם סטינג בכל הזמנים וזהו בכלל שיר של להקת פוליס, שזה בגדול בדיוק אותו דבר. השיר הזה מדבר על חוויה של חברי הלקה שביקרו באמסטרדם ואחד מהם ראה נערה ברובע החלונות האדומים בה התאהב באופן מיידי. הוא כתב לה שיר על כך שהיא לא צריכה להמשיך יותר בעיסוק שלה ושהוא מוכן לדאוג לה מכאן והלאה.

שיר אהבה או אובססיה? Every breathe you take

הפזמון של השיר הזה הפך במהרה לאחד הקליטים בעולם ואחד המושמעים ביותר בזמנו. המילים הרומנטיות "כל נשימה שתיקחי, כל צעד שתעשי אהיה שם ואצפה בך" בתרגום חופשי, סימנו אותו כשיר אהבה, אך בראיונות מאוחרים יותר של סטינג הוא סיפר שזה בכלל שיר שמדבר על אובססיה וקנאה.

חוויה של זרים – Englishman In New York

רבים חושבים שהשיר הזה שכתב סטינג מתאר את החוויות שלו עצמו כמי שהיגר מאנגליה לניו יורק, אך בראיונות רבים שלו העיד סטינג כי זהו בעצם שיר מחווה לסופר קוונטין קריספ שהיגר גם הוא מאנגליה לניו יורק.

המנון האהבה Shape of My Heart

כאן כבר מדובר בהחלט על המנון אהבה בין דורי. השיר הזה הפך ללהיט מייד אחרי שיצא כסינגל ובזמנו כיכב בסרטים לאון ואהבה בשלושה. הלחן הקליט שלו הוא אחד האהובים ביותר בכל הזמנים ובדיוק בגלל זה אמנים רבים מחדשים ומסמפלים אותו עד היום.

לסיכום – הזמר סטינג הוא בלי שום ספק אייקון רוק ומוזיקה עולמי גדול מהחיים. יום ההולדת השבעים שלו היא הזדמנות מצוינת להסתכל אחורה על תקופות שונות בקריירה שלו ואנו ממליצים בחום ללמוד עליה עוד דרך הפודקאסט. תהנו!