נעליים לטיולים בשטח: טיפים לבחירת הזוג המתאים

יציאה לטיול שטח מצריכה לא מעט התארגנויות, גם מבחינת היבט של לבוש והנעלה. למעשה, אחד הנדבכים החשובים ביותר בטיול הם כמובן הנעליים שלכם, וזאת בשל העובדה כי נעל שטח צריכה לשרת אתכם הן מבחינת הבטיחות בזמן הליכה בתנאים שעלולים לא פשוטים אבל גם למנוע מפגיעה בכף הרגל בעקבות אבנים, קוצים וכן אלמנטים נוספים שיש בטבע ועלולים להוביל לפציעה. בכדי לסייע לכם לבחור את הזוג המתאים ביותר, להלן טיפים שימושיים בהם תוכלו להיעזר לטוב הרכישה:

בחירה בנעל במשקל קל-בינוני

ביחס לרכישה של זוג נעליים, רכישה של נעליים לטיול שטח צריכה לקחת בחשבון את המשקל את הנעל. לרוב, הנעליים המומלצות ביותר הן נעליים במשקל קל-בינוני המתאימות לטיול רגלי בשטח. דגמים של נעלי ריבוק באתר מגה ספורט יכולים להתאים מאוד לטיול, הן בשל המשקל הקל שלהן אבל גם בזכות סוליית גומי בגובה שלושת-רבעי המונעת שחיקה ומאפשרת לכם לקבל יציבות בכל צעד, פרמטר משמעותי מאוד שיבטיח כי במסגרת הטיול שלכם תוכלו לבצע רכישה של נעל קלאסית במשקל קל-בינוני לטובת הליכה אבל גם בעבור חיי היום יום.

בולם זעזועים

בטיול חשוב לשמור על עצמנו הבריאות שלנו, ולכן פרמטר חשוב בתהליך הבחירה הוא בולם הזעזועים של הנעל אותה אתם בוחרים לרכוש, וזאת מאחר וללא בולם ההליכה בתנאי שטח עלולה להזיק לברכיים ולגב ולגרום לכאבים עזים. העדיפו לבחור במותג שמציע לכם בולם זעזועים מסוג EVA  הנחשב לבולם הזעזועים האיכותי והטוב ביותר בעבור טיולי שטח. מדובר בבולם שמתאים מאוד לטיולי שטח רגליים מאחר ובלימת הזעזועים כתוצאה מההליכה היא גבוהה. בחלק מהדגמים החדשים של הנעליים ניתן למצוא שילוב בין הסוג הזה לבין סוג נוסף בשם PU, ולכן עדיף להתייעץ עם מוכר מקצועי ומיומן שידע לספק לכם את כל הפרטים הטכניים לגבי הרכב הנעל ובייחוד בולם הזעזועים.

נעליים לטיולים בשטח: טיפים לבחירת הזוג המתאים

קבלת המלצות

אם מדובר בטיול השטח הראשון שלכם, רצוי לקבל המלצות מחברים ובני משפחה לגבי דגמים מומלצים של חברות כמו ריבוק אבל חברות נוספות שהצליחו בשנים האחרונות לתכנן ולפתח דגמים איכותיים, כמו דגם ההליכה של חברת אדידס. עם זאת, חשוב לזכור כי לא כל דגם מתאים לכל אחד ולכן ההתנסות האישית שלכם היא חשובה מאוד בתהליך קבלת ההחלטות. בחרו בנעל שגם יושבת בדיוק על כף הרגל עם קצת עודף של מקום (כאשר את נועלים את הנעל ביחד עם גרביים וכן רפידות) וכן בעלת רוחב שמקיף את כף הרגל, מבלי להרגיש שהנעל לוחצת עליכם.

התנסות בנעל במשך כשבוע

רצוי להתנסות בנעל אותה רכשתם למשך כשבוע, כאשר אתם נושאים משקל על הגב שלכם. המטרה בתקופת ההתנסות היא לבדוק האם הנעל יושבת בצורה נכונה על כף הרגל וכן בדיקה האם הלחץ שמופעל על כף הרגל כתוצאה מנשיאה של משקל (כמו תיק אותו תיקחו איתכם לטיול) אינו חזק מדי וכי כף הרגל לא יוצאת מהנעל כאשר אתם הולכים. בנוסף, חובה להתרגל לנעל בכדי למנוע מצב של שלפוחית או חתכים שעלולים להתרחש כתוצאה מנעל חדשה, ובוודאי כאשר מדובר בנעל חדשה.

לסיכום, רכישה של נעל לטובת טיול שטח היא רכישה משמעותית שיכולה להפוך את הטיול שלכם להצלחה או לכישלון. בחרו אך ורק בנעל המיוצרת ע"י מותג אמין ומומלץ ואל תחששו לבדוק מספר דגמים, עד לקבלת החלטה. בכך, תוכלו לצאת לטיול שלכם לא רק עם בטיחות מלאה ויציבות אלא גם עם הבנה כי מדובר בנעל שתשרת אתכם גם לטיולים הבאים, ולמשך זמן רב באותה רמת איכות.