מוכנים ליולי-אוגוסט: 6 רעיונות ליצירה בקיץ

חודשי הקיץ כבר ממש מעבר לפינה, ואם לא הספיקה לנו השנה המאתגרת הזו, שבה הילדים שהו בבתים הרבה יותר זמן מאשר במסגרות – החופש הגדול עתיד להתחיל, מה שאומר שכדאי ואפילו רצוי למצוא כבר מעכשיו פעילויות לילדים למהלך הקיץ. אחת הפעילויות הנפוצות ביותר בקרב ילדים היא עבודות היצירה (ואם נודה באמת, זו גם הפעילות המועדפת עליהם), ולכן אספנו 6 רעיונות ליצירות בנושא הקיץ. אז… שנתחיל?

חומרי יצירה כבר יש?

כדי שהילדים יוכלו ליצור בחופשיות ובזמנם הפנוי (בהנחה והם לא זקוקים להדרכה או השגחת הורים), מוטב לרכוש מבעוד מועד את כל חומרי היצירה הנחוצים לכם. יש כמה חומרי יצירה שכיחים שיכולים להתאים למגוון רחב של יצירות כמו מדבקות, בריסטולים וכו', ובהחלט כדאי להחזיק מלאי מהם בבית. כמו כן, לצד מגוון הרעיונות שאספנו בעבורכם, טוב לדעת שהרשת מלאה בהדרכות מצוינות ושלל אפשרויות ליצירות קיץ מרהיבות במיוחד, ופה נעצור לציין שבאתר הזה תמצאו רעיונות נוספים ליצירות קייציות שמתאימות לילדים.

היכן תוכלו לרכוש את חומרי היצירה? ובכן, זו שאלה מצוינת, ופה חשוב להדגיש שחומרי יצירה שמתאימים לילדים תוכלו למצוא בחנויות היצירה השונות הממוקמות ברחבי הארץ, או לחלופין, להזמין דרך האינטרנט.

מוכנים ליולי-אוגוסט: 6 רעיונות ליצירה בקיץ

אז אילו יצירות אפשר להכין עם הילדים בנושא הקיץ?

  1. מובייל דגיגונים או צדפים – אחד האלמנטים העיקריים של הקיץ הוא הים, ועל כן תוכלו להכין עם הילדים מובייל לקישוט החדר, שעשוי מצדפים או מדגיגונים שתכינו בעצמכם. את האלמנטים אפשר להכין בכל מיני דרכים, בין אם מדובר בסול, לבד (FELT), בריסטולים וכו', כשאת הבסיס העליון שמחזיק את האלמנטים, ניתן להכין מענף פשוט שניתן למצוא ברחוב. את האלמנטים מחברים אל הענף באמצעות חוט דיג, ואם רוצים – אפשר להוסיף חרוזים כחולים לעיצוב.
  2. כרטיס ברכה בצורת ארטיק – יצירה פשוטה וקלילה שניתן להכין באמצעות בריסטול ומקל ארטיק. תחילה גוזרים את צורת הארטיק מבריסטול בצבע הרצוי, ומתחילים לקשט ולעצב. לבסוף, מדביקים לחלק האחורי של האלמנט את המקל. אגב, באותה מידה ניתן גם להכין כרטיס נפתח.
  3. פיסול אלמנטים באמצעות חימר קל – אחד מחומרי הפיסול האידיאליים לילדים הוא החימר הקל, ואיתו ניתן לפסל שלל אלמנטים, לרבות אלמנטים קייצים כמו גלידה, דגיגונים, ארטיקים, שמש וכו'.
  4. מגנטים בצורת שמש – באמצעות חומרים כמו סול, מפל או בריסטול, הילדים יוכלו לגזור את צורת השמש, ולעצב אותה כיד הדמיון. לבסוף ניתן להדביק מגנט בחלקו האחורי של האלמנט, בין אם זה מגנט שטוח ובין אם זה מגנט כפתור.
  5. אלבום זיכרונות מהקיץ – יצירה קצת יותר מאתגרת, אבל בהחלט מאוד שימושית, היא הכנת אלבום תמונות, שבו הילדים יוכלו להדביק תמונות וזיכרונות מהפעילויות השונות שחוו במהלך הקיץ. באינטרנט תוכלו למצוא הדרכות לשלל אלבומים, חלקם מאתגרים יותר וחלקם פחות. ואם תרצו, ניתן גם לרכוש אלבום מוכן ופשוט לעצב אותו.
  6. שלט לדלת בקונספט קייצי – קרטון פשוט יכול בקלות להפוך לשלט לדלת, כשכל מה שצריך לעשות זה לחתוך את הקרטון לגודל הרצוי ולעטוף אותו בנייר (אפשר להשתמש בנייר עטיפה, נייר צבעוני או אפילו בריסטול). כעת, תוכלו לגזור מבריסטולים אלמנטים שמזכירים את הקיץ, כמו שמש, ארטיקים, גלידות, פרפרים וכו', ולהדביק מסביב לשלט. לסיום, כתבו את שם הילד במרכז השלט, והדביקו דבק דו צדדי מאחור.

את עבודות היצירה ניתן להכין לא רק בבית, אלא בכל מקום, ואפילו במהלך נופש או טיול. הצטיידו בכל חומרי היצירה שנחוצים לכם, אספו רעיונות להשראה מהרשת (או מאפליקציית פינטרסט), והתחילו ליצור אלמנטים קייציים יחד עם הילדים.

יצירה מהנה!