הכל על פורטוגל: היעד הכי חם של השנים האחרונות בקרב ישראלים

פורטוגל

מי שאוהב לגלות מקומות חדשים ימצא עניין רב במאמר הזה. אנחנו נציג בפניכם מדינה אירופאית אשר אינה מוכרת דיה לציבור הרחב וחבל. פורטוגל היא מדינה בה חלים שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות, שינויים אשר מושכים אליה התעניינות ובצדק. הוסיפו לכך את המורשת, המסורת, ההיסטוריה והתרבות של המדינה וקיבלתם יעד מעניין שאתם פשוט חייבים לבקר בו. מה עושה את פורטוגל לכל כך מיוחדת? המשיכו לקרוא וגלו.

פורטוגל – יעד הגירה נחשב

מה שמעורר התעניינות במדינה בשנים האחרונות היא העובדה שפורטוגל היא יעד הגירה מרכזי. זאת הודות למדיניות של הממשל הפורטוגלי כלפי יחידים וחברות. במדינה יש הטבות שונות, בראשן הטבות מס לאנשים בעלי מקצועות שונים אשר עוברים למדינה. גם חברות מסחריות יכולות להנות מהטבות מס ואכן רבות וטובות כבר הגיעו אליה והן מספקות פרנסה, מעוררות את הכלכלה ומאפשרות גם פעילויות תרבותיות ואחרות מסביב. בהקשר הישראלי – יהודי, פורטוגל אימצה לפני מספר שנים את המדיניות הספרדית אשר מכירה בגירוש יהודי ספרד ופורטוגל ומאפשרת להם לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי בהליך ייחודי הכולל בדיקה של שם המשפחה ברשימות מיוחדות ואישור על ידי הקהילה היהודית בליסבון. כל זאת הוביל לגל של ישראלים אשר מבקרים במדינה מסיבות שונות: טיול, רכישת נכסים או מעבר מגורים אל המדינה. בכדי לדעת עוד על פורטוגל נמליץ להיכנס לאתרים הרשמיים שהמדינה מפעילה או אפילו לוויקיפדיה עצמה.

פורטוגל – יעד תיירות נהדר

אל פורטוגל מומלץ להגיע גם מעבר לסיבות של הגירה, אזרחות או פתיחה של עסק. מדובר על מדינה עם היסטוריה עשירה ומפוארת. מכאן יצאו מגלים רבים לעבר מקומות רחוקים כאשר הם נמצאים במשך שנים על אוניה. למעשה, פורטוגל היא המקור לשפה הפורטוגזית הנפוצה בדרום אמריקה, למשל בברזיל.

תרבות הים

תרבות הים העשירה ניכרת בכל מקום בפורטוגל – באמנות הפלסטית, באוכל ואפילו במוזיקת הפאדו העצובה, המרתקת והיפה. זו מוזיקה אשר מביעה את המלנכוליות שבגעגועים התמידיים לימאים אשר השאירו את משפחתם מאחור ונסעו לארצות רחוקות. ניתן לשמוע את המוזיקה הזו בכל מקום.

הערים המרתקות של פורטוגל

עיר הבירה ליסבון היא עיר המשלבת חיים מודרניים תוססים עם מבנים היסטוריים כמו כנסיות ורחובות ציוריים. בעיר פועלות כמה אוניברסיטאות גדולות וידועות אשר מושכות סטודנטים מכל המדינה ואפילו מהעולם. הסטודנטים יוצרים חיי חברה תוססים ומרתקים למבקרים בעיר.

פורטו, העיר השנייה בגודלה השוכנת מצפון, היא עיר תוססת עם תרבות עשירה. היא המקור ליין ה'פורטו' הידוע שטעמו מתוק והוא מכיל אחוז אלכוהול גבוה. העיר הנמצאת על גבעות היורדות אל הים משופעת במקומות יפים וציוריים.

תתאים גם לחובבי הכדורגל

מי שחובב כדורגל ימצא בפורטוגל גן עדן של אפשרויות לפעילויות. ניתן ללכת למשחקי הליגה או הגביע ולהתרשם מאצטדיונים מלאי חיים וממשחקים מותחים. הכדורגל מאד נפוץ במדינה ויש לו מקורות כבר במאה ה-19 אליה הוא הגיע אליה מאנגליה. המלצה נוספת לביקור היא האצטדיונים עצמם כאשר המומלצים הם כמובן אילו בליסבון או פורטו.

לפני ההגעה ובזמן השהות

בשביל להנות יותר מהשהות שלכם בפורטוגל, חשוב להתאים את סוג הפעילות למזג האוויר הספציפי באותו היום. למשל – ביקור במוזיאון או באצטדיון יותר יתאים ליום גשום ואילו שיטוט במרכז העיר הוא פעילות ליום שמשי. ניתן לבדוק את מזג האוויר לפי אזורים או מחוזות בפורטוגל וכך להיות בטוח שאתם מקבלים את התחזית המדויקת למקום בו אתם נמצאים.

 

זו הייתה טעימה קטנה על קצה המזלג על פורטוגל. אנחנו בטוחים שלאחר טיול במדינה תוכלו לספר עוד חוויות רבות ונהדרות שלא הזכרנו כאן. טיול נעים!