יוצאים לנופש: איך שומרים על הבריאות במהלך חופשה?

לאחר ציפייה ארוכה סוף סוף אתם יוצאים לנופש. אולם, חופשה מגלמת בחובה גם אתגר לא קטן בדמות לא מעט פיתויים שגורמים לא רק לעלייה במספר הקילוגרמים עם החזרה הביתה אלא גם עלולים להשפיע על הבריאות, בייחוד אם מדובר בחופשה ארוכה במיוחד. לכן, חשוב לדעת כי שמירה על הבריאות במהלך החופשה היא חשובה מאוד לא רק לטווח הקצר אלא בעיקר בכדי לשמור על רצף במקום לקטוע אותו בעקבות נופש. כיצד תוכלו לשמור על הבריאות שלכם? בדיוק לשם כך איגדנו את מיטב הטיפים בנושא:

חיזוק המערכת החיסונית

מערכת החיסון של הגוף היא קו ההגנה הראשון מפני חיידקים ומחלות, ולכן חשוב להקפיד ולחזק את המערכת החיסונית עוד לפני החופשה. התשובה לשאלה איך מחזקים את המערכת החיסונית? מורכבת ממספר אלמנטים. ראשית, חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת המורכבת מפירות, ירקות וכן מזון עשיר בסיבים תזונתיים – גם במהלך החופשה. למרות הפיתוי הרב, העדיפו להימנע ככל האפשר ממזון מעובד ועתיר קלוריות בחדר האוכל במלון והעדיפו לקחת במקום יוגורט, פירות, ירקות וכן דגים ואגוזים. בנוסף, קחו איתכם לחופשה תוספי  תזונה ייעודים שנועדו לחזק את המערכת החיסונית.

פעילות ספורטיבית

פעילות ספורטיבית גם בזמן החופשה היא חשובה מאוד לטובת שמירה על בריאותכם וכן על המאזן הקלורי. נצלו כל הזדמנות ללכת – במקום לעלות במעלית בחרו לעלות במדרגות, צאו לסיבוב מסביב למלון ברגל, והפכו את הספורט לפעילות לכל המשפחה. אם אפשר להשכיר אופניים מדובר בפעילות ספורטיבית נהדרת שגם תעבוד על סיבולת לב ריאה אבל גם תסייע לכם לשרוף את הקלוריות שנוספו במסגרת החופשה.

יוצאים לנופש: איך שומרים על הבריאות במהלך חופשה?

שמירה על היגיינה

בעקבות מגפת הקורונה, רבים הבינו את החשיבות של שמירה על ניקיון והיגיינה מתוך מטרה להפחית את הסיכוי להידבק בנגיף אבל גם בכדי להפחית את הסיכוי להידבק בחיידקים המצויים על גבי משטחים בהם אתם נוגעים כמו גם המגע המתמיד עם אנשים זרים. זכרו לשטוף ידיים עם סבון כמו גם לחטא את המשטחים בהם אתם נוגעים באמצעות מגבונים לחים, כל זאת מתוך מטרה לשמור על ניקיון ובהתאם לכך להרחיק מכם את הסכנות של הידבקות בחיידקים וזיהום – גם כאשר מדובר בחופשה בישראל.

הצטיידות מראש

הפיתוי לקנות אוכל לא בריא בשדה התעופה או לקחת מהמיני בר הוא גדול ומוכר לכולנו. בכדי להימנע מכך, הצטיידו מראש בחטיפים בריאים כמו למשל חטיף חלבון, ירקות ופירות חתוכים ועוד. ברשתות הסטוק ניתן לבצע רכישה של קופסאות השומרות על הטריות, גם אם מדובר בנסיעה ארוכה. תכנון מראש של דברי מזון בריאותיים במקום הפיתוי ברכישה של ג'אנק פוד יפחיתו את הסיכוי לעלייה במשקל.

שמירה על מסגרת

שמירה על מסגרת בריאותית בזמן נופש היא מורכבת אבל בהחלט אפשרית. בכדי לסייע לעצמכם לשמור עליה ולא לחרוג מהסטנדרט שלכם, הרשו לעצמכם פיתוי אחד ביום המתבצע באופן מתון ולא כחגיגה בלתי נגמרת. אל תלקו את עצמכם אם לקחתם משהו שאינו בריא, ומצד שני שמרו על קו ברור שבמסגרתו על מה שאוכלים – גם משלמים. הקפידו לבצע פעילות גופנית סדירה, בקרו בחדר הכושר של המלון או קחו חלק בהשתתפות בפעילויות בריכה. ככל שתהיו פעילים כך תוכלו ליצור מערך של איזון בריאותי, וגם נפשי לקראת החזרה לשגרה.

לסיכום, החופשה שלכם מעבר לפינה. למרות הקשיים הרבים מבחינה תזונתית, תכנון מוקדם של התפריט התזונתי שלכם לצד שמירה על כללי ההיגיינה והניקיון הם הבסיס ליצירה של חופשה שלא רק תפגע בפן הבריאותי אלא תסייע לכם ליצור גרסה מחודשת, רעננה ובריאה יותר של עצמכם.