ביי נצ'י נצ', היי רביד פלוטניק: מה סוד הקסם של ההופעות שלו?

נצ'י נצ' רביד פלוטניק

במאמר הזה ננסה להעביר לכם את התחושות וההתרשמות שלנו מהופעות רבות של האמן נצ'י נצ' בהן ביקרנו. אולי כדאי להציג מעט את נצ'י נצ' כי מדובר באמן ייחודי בסצנה המקומית. שמו האמיתי הוא רביד פלוטניק. רביד גדל בפתח תקווה, אם המושבות, שם הוא חי עד היום בבית של אבא שלו. לא בדיוק תואם לדמות העולה מההופעות והתדמית שלו במדיה. רביד פלוטניק מזכיר בראיונותיו הרבים את ילדותו ושנות ההתבגרות שלו. היה לו חשוב מאז ומתמיד להתקדם ולהיות כוח משמעותי בסצנת ההיפ הופ הישראלית. הוא לא תיאר לעצמו שיגיע לתהילה ולפרסום גם מחוץ למעגלי הסצנה הזאת אבל כאשר זאת הגיעה – הוא מברך עליה. את הייחודיות שלו בתור אמן ניתן לשמוע בשירים שלו, אבל רק כאשר מגיעים בפעם הראשונה להופעה חיה, מבינים שמדובר באמן גדול באמת.

נצ'י נצ' – הראפר שנולד לבמה

ההופעה של נצ'י נצ' מתחילה כבר בשניות הראשונות באנרגיות מטורפות. כאשר הנגנים מתחילים את הצלילים הראשונים, הוא ממתין כמה שניות ואז במלוא העוצמה עולה לבמה, ניגש לקהל ומתחיל לדקלם את הראפ שלו בקצב מסחרר. נראה שלרביד פלוטניק יש אנרגיות שלא זקוקות 'להתחמם' או 'להתאקלם'. הוא מגיע איתן כבר מחדר האומנים והן נכונות להשתחרר מיד.

פלוטניק יוצר קשר מאד מיוחד עם הקהל – הוא מגיע קרוב קרוב, בייחוד כאשר מדובר במופעים במקומות אינטימיים יותר המאפשרים הופעה בגובה העיניים. נראה שהוא אפילו מעדיף את ההופעות במקומות הללו. כמו למשל ב'האוס אוף מארלי'. בהופעות גדולות יותר כמו באמפי שוני, נצ'י מצליח לגשר על הריחוק הנובע מהבמה ולהעניק מופע שהוא גם אישי, גם קצבי ומפיץ וגם איכותי מבחינת ההפקה המוזיקלית.

ז'אנר הראפ וההיפ-הופ לא מייצר לעיתים תכופות אמנים אשר שמים את האיכויות המוזיקליות של השירה והנגינה בראש סדר העדיפות. לעיתים קרובות הדגש הוא על ה'פוזה' והאמירה. אצל רביד פלוטניק זה לא כך. הוא מפתח את עצמו מבחינה מוזיקלית ומנגן עם הרכב נגנים מעולה.

ועכשיו לחלק האמנותי

זהו שם האלבום האחרון של רביד פלוטניק בו הוא חותם בשמו רביד ולא נצ'י נצ'. מדובר בטרנספורמציה מעניינת שעבר היוצר אשר ממשיך להתפתח לז'אנרים חדשים. הוא משלב אמנים רבים בעשיה וכובש מקום של כבוד כולל המצעד הנחשב של גלגל"צ. רביד פלוטניק האמן מציע בהופעות שלו שירים יותר מגובשים מבחינה אמנותית. הוא עדיין נשאר עם שורשים נטועים עמוק בראפ, אבל מוכיח שניתן להתחדש ולצמוח מבלי לפגוע בקסם הראשוני.

 

רביד פלוטניק נחשב על ידי רבים לזמר מחאה אשר משלב טקסטים רבים בנושאי מחאה חברתית ושינוי פוליטי שהוא היה רוצה לראות. אותה מחאה מוצאת אוזן קשבת בקהל המעריצים שלו ונחשבת לחלק בלתי נפרד מההופעה שלו.