חופשה, וגם משתלמת: איך מוזילים את העלויות של החופשה באילת?

כידוע, העלויות של חופשה בישראל ובפרט אילת יכולים להגיע לא פעם לסכומי עתק בעבור זוג ובוודאי בעבור משפחות. למעשה, מאז מגפת הקורונה המחירים באילת זינקו בעשרות אחוזים, וזאת בשל ביקושים גבוהים מאוד למלונות בעיר. אם גם אתם מתכננים לצאת לחופשה באילת ורוצים לדעת כיצד להוזיל את העלויות, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את כל הדרכים בהם תוכלו לנקוט לטובת יצירה של חופשה מפנקת אבל גם משתלמת כלכלית. מוכנים? בואו נתחיל!

בדיקת מבצעים לפני סגירה של מלון

המלונות הגדולים באילת מציעים מגוון רחב של מבצעים בדקה התשעים כמו גם הזמנה של מלון זמן רב מראש. על כן, חשוב לבדוק מבצעים במלונות באילת מתוך מטרה להוזיל את עלויות החדרים – ובהתאם לכך להפחית באופן משמעותי את ההוצאה הכבדה ביותר בעבור חופשה מפנקת. בדיקת מבצעים דרך האתרים כמו גם קבוצות ברשתות החברתיות מהווה חלק בלתי נפרד מתכנון מוקדם שמאפשר לכם ליצור חיסכון כספי משמעותי שיאפשר לכם לצאת לחופשה ולנצל את הכספים אותם חסכתם לטובת פעילויות אחרות בחופשה.

קופונים

בארה"ב נהוג מאוד להשתמש בקופונים לטובת כניסה לאטרקציות ואפילו מסעדות. בישראל מדובר בתחום שנמצא עוד בתחילתו, אולם ניתן בהחלט לומר כי באמצעות אתרי מדרג כמו גם קבוצות ברשתות החברתיות אפשר להוזיל את עלויות האטרקציות והמסעדות בעשרות אחוזים, באמצעות קופונים מיוחדים. הקופונים מעניקים לכם ולבני המשפחה הנחות אותן ניתן לממש בעת ההגעה לעיר.

שימוש במבצעים של חברי מועדון

אם אתם חברים במועדון לקוחות של חברת כרטיסי האשראי שלכם או מטעם הארגון בו אתם עובדים, בדקו באתר האם יש הנחות ומבצעים בעבור חברי מועדון. מדובר בהנחות המיועדות באופן בלעדי לחברי מועדון והן כוללות בין היתר הנחות בעבור אטרקציות ופעילות בעיר, ובהתאם לכך להוזיל באופן משמעותי את החופשה שלכם מבחינת אטרקציות שעלותן יכולה להגיע גם למאות שקלים בעבור משפחה או אפילו זוג שרוצה להתפנק באטרקציה.

חופשה, וגם משתלמת: איך מוזילים את העלויות של החופשה באילת?

הקדמת החופשה

בזמן תקופת החגים כמו גם החופש הגדול המחירים באילת מזנקים. העדיפו להקדים את החופשה שלכם לפני המועדים הללו ובמידה ואתם יכולים, העדיפו לסגור את המלון באמצע שבוע. מדובר בהפרש מחירים משמעותי מאוד בין חופשה בעונת השיא בעיר אילת לבין תקופות פחות מבוקשות כמו החורף, מתוך מטרה להוזיל את העלויות של הנופש שלכם.

תכנון תקציב

לפני שאתם יוצאים לחופשה שלכם חשוב מאוד לשבת ולתכנן את התקציב שלכם מבחינת לינה, נסיעות, אטרקציות ושופינג. קחו בחשבון כי במסגרת התקציב ייתכנו הוצאות נוספות בעבור מסעדות או פעילות ספונטניות ועל כן במסגרת התקציב שימו לב כי להוצאות נוספות. ככל שתהיו מתוכננים יותר מבחינת התקציב אשר צריך להיות כתוב מבעוד מועד באמצעות טבלת אקסל, כך תוכלו לשלוט על ההוצאות שלכם ובהתאם לכך ליצור חופשה חסכונית אבל גם כזו שמתאימה לתקציב שלכם.

הצטרפות לחבר מועדון

הצטרפות לחבר מועדון של אחת מרשתות המלונות הגדולות מאפשרת לכם לקבל הנחות קבועות בעבור הזמנה של חדר במלון, גם בזמן ביקוש. מדובר באפשרות נהדרת להוזלה של העלויות אבל גם לקבלת הטבות שונות כמו למשל ארוחת ערב ללא תשלום נוסף, אולם לפני שאתם ממהרים להצטרף קראו היטב את התקנון ואת האותיות הקטנות לגבי מימוש ההטבה.

לסיכום, חופשה באילת היא כידוע לא עסק זול. אולם, באמצעות תכנון מוקדם וכן שימת דגש על קביעת תקציב מראש, שינוי מועד הנסיעה וכן שימוש בקופונים ובכרטיסי מועדון ניתן בהחלט ליצור חופשה מושלמת – מבלי לקרוע את הכיס.