מצעד ההופעות הטובות ביותר של דניאלה ספקטור

הופעות הטובות ביותר של דניאלה ספקטור

אחת המוזיקאיות המשפיעות ביותר על התרבות בשנים האחרונות היא הזמרת, המוזיקאית והיוצרת דניאלה ספקטור. דניאלה נולדה בשם פפיש והיא בתה של רינה פפיש אשר הייתה במשך שנים רבות מפיקה ובמאית מוערכת בטלוויזיה החינוכית.

דניאלה ספקטור יוצרת מוזיקה מאד ייחודית המשלבת ווקאליות עמוקה, כלים אינסטרומנטליים ונגיעות של רוק אלטרנטיבי, מוזיקת פולק אמריקאית ושירי ארץ ישראל. ספקטור היא זמרת מוכשרת באולפן ההקלטות אבל היא במיטבה מול קהל, בהופעה חיה. יש לה יכולת להניע את השירים קדימה באופן ייחודי לה וכל הופעה של היא חוויה. ריכזנו כאן מספר הופעות בלתי נשכחות כאלו:

הופעה בבארבי

הופעה שריגשה אותנו במיוחד הייתה בבארבי בחורף 14'. דניאלה ספקטור הופיעה מול קהל אשר מילא את המקום וקיבל אותה בחום. ההופעה הייתה לאחר צאת אלבומה השלישי 'כל הדברים היפים באמת' וכלל חומרים רבים מתוכו. ספקטור ביצעה כמובן גם שירים מוכרים משני האלבומים הראשונים. לעיתים, בין השירים של דניאלה ספטור, פנתה ספקטור אל הקהל במילים. היא הצהירה על עצמה שהיא מעדיפה את המוזיקה והמציאות על פני שקיעה בעולם של סמים. זו הייתה ספקטור הזמרת הבוגרת באחת ההופעות הטובות ביותר שנראו בישראל בעשור הקודם.

הופעה בגלי צהל

אחד המדיומים הכי מעניינים וגם הכי מאתגרים לאמנים הוא הופעה חיה ברדיו. זו הופעה מול קהל קטן שהיא גם מאד אינטימית מצד אחד אבל גם מחייבת דיוק וביצוע מקצועי מצד שני. כזאת ועוד הייתה ההופעה של דניאלה ספקטור ביחד עם דאנה איבגי בתוכנית 'גלגלייב' באולפן גלגל"צ בקיץ 18'. השתיים ביצעו שירים מוכרים יותר ופחות. אנחנו אהבנו והתרגשנו לשמוע את אחד הביצועים הטובים ביותר לשיר 'כל הדברים היפים באמת' מתוך תקליטה השלישי וגם את 'תרקדי את זה'. על ההפקה הטכנית היה אמון תומר קידר המוכשר.

מופע בצוללת הצהובה

תקופת הקורונה סיפקה הזדמנות לשמוע את דניאלה ספקטור בהופעה מאתגרת בתנאי ריחוק חברתי. ההופעה הייתה בשילוב עם המועדון הירושלמי 'הצוללת הצהובה'. הייתה זו הופעת סולו של דניאלה. היא ביצעה רבים משיריה כאשר היא מלווה אותם בגיטרה אקוסטית. בין הביצועים שאהבנו נמנים: 'הכוכב הזה מת', 'אברהם', 'הירושימה', 'לוויתן' וכמובן 'תרקדי את זה'. ההופעה שודרה בלייב לעשרות אלפי צופים וצופות נלהבים ועזרה לרומם את רוחם בשעה לא פשוטה של התמודדות.

לבונטין

ב4 באפריל 2021 תעלה דניאלה ספקטור על במת מועדון הלבונטין. זה יהיה מופע מיוחד במסגרת פסטיבל פסנתר '360. דניאלה תבצע את מיטב שיריה כאשר היא מלווה אותם בפסנתר וגיטרה אקוסטית. היא צפויה לבצע שירים מכל האלבומים שלה כולל: 'תרקדי את זה', 'הירושימה', 'CUT IT OUT', 'הכוכב הזה מת', 'לישון בלעדי' ועוד.

 

מי שמחפש הופעה של יוצרת יחידה בדורה, אנחנו ממליצים בחום על דניאלה ספקטור.