ממונעים לילדים: שימוש בטיחותי יהפוך כל בילוי לכיף אמיתי

אחת המתנות המבוקשות ביותר לילדים הוא ללא ספק רכב ממונע. מתכננים לבצע רכישה? כך תוכלו להבטיח כי השימוש יהיה בטוח – ובלתי נשכח בעבור הילדים.

רכישת רכב ממונע לילדים: דגשים חשובים בנושא בטיחות (ורכישה)

כל ילד חולם על רכב ממונע. מדובר ברכב קטן וקומפקטי המתאים לילדים עד גיל 10 לרוב והוא למעשה מאפשר לכם כהורים לספק לילד חווית נסיעה מהנה במיוחד. בנוסף, בעבורכם כהורים מדובר ברכב מעולה המאפשר לחסוך הליכה ארוכה עם הילדים ומחליף את השימוש בעגלה במקומות ציבוריים או אפילו בבית. עם זאת, השימוש ברכב ממונע חייב להתבצע באופן בטיחותי וזאת לאור הסכנות הכרוכות בהתהפכות של הרכב או התנגשות, בעקבות מהירות גבוהה מדי של הנסיעה או בשל חוסר יכולת שלכם כהורים לשלוט בצורה מיטבית על הנסיעה עצמה, וזאת בשל העובדה כי השימוש ברכב חשמלי חייב להתבצע תחת פיקוח של מבוגר. על מנת שתוכלו לבצע רכישה של רכב ממונע איכותי, רצוי לקרוא קודם כל סקירה אודות דגמי ממונעים לילדים המובילים בארץ ובחו"ל, וזאת מתוך מטרה לבצע רכישה של רכב המדמה נהיגה אמיתית – בביטוח מקסימלית.

ממונעים לילדים: שימוש בטיחותי יהפוך כל בילוי לכיף אמיתי

כללי בטיחות לשימוש ברכב ממונע לילדים

כאמור, נסיעה ברכב חייבת להתבצע תחת פיקוח הדוק מצד מבוגר ולעולם לא כאשר הילד לבדו, בוודאי כאשר מדובר בילדים קטנים. רכבים ממונעים לילדים נחלקים לשני סוגים מבחינת חוזק המנוע: 12 וולט או 6 וולט. העדיפו לבצע רכישה של רכב של מותג מוביל המציע גם אחריות בגין הרכישה, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי הרכב אותו אתם רוכשים לא רק איכותי אלא גם בטיחותי. נושא הביטוח הוא חיוני מאוד בתהליך הרכישה מאחר ורכבים ממותגים לא מוכרים עלולים להתפרק תוך כדי נסיעה או חלילה לגרום לנזק לילד בעקבות פציעה, ועל כן הקפידו לבדוק היטב כי אין חלקים רופפים. נוסף לכך, העדיפו לרכוש רכב ממונע עם רתמת ביטחון המותאמת לילדים. מדובר ברתמה אותה ניתן להתאים בהתאם למשקל ולגובה של הילד, ובכך להבטיח יציבות לאורך אורך הנסיעה.

שימו לב כי הילדים צריכים להיות חגורים וכי מהירות הנסיעה היא איטית, בייחוד אם אתם בשטח פתוח. אלמנט בטיחות נוסף הוא כמובן היכולת שלכם לשלוט על מהירות הנסיעה. גם אם הילדים מבקשים שוב ושוב, אל תתפתו להגביר את מהירות הנסיעה אלא הקפידו לשמור על מרווח ביטחון ואף לבצע עצירות מעת לעת.

אמצעים טכנולוגיים ברכבים ממונעים

עולם הרכבים הממונעים לילדים התפתח בצורה משמעותית ועדות לכך ניתן למצוא בעזרים טכנולוגיים המאפשרים לכם כמבוגרים להפעיל את כלי הרכב מרחוק, ובכך לשמור על כללי הבטיחות. נוסף לכך, המותגים הגדולים בארץ כמו גם בעולם נעזרים בטכנולוגיה שבמסגרתה ניתן להבטיח כי מהירות הנסיעה אינה חורגת מהמותר כמו גם לבצע האטה או עצירה מוחלטת של הרכב באופן מהיר ויעיל. מאחר ונושא הבטיחות מהווה חלק בלתי נפרד מהתפעול, בדקו היטב כי למכונית אותה אתם רוכשים יש תו תקן המאושר ע"י מכון התקנים וזאת כחלק מהבנה כי רק מכונית שנבדקה ואושרה לשימוש היא כזו שתבטיח בטיחות מלאה ונסיעה מהנה לילדים.

לסיכום, הפיתוי לבצע רכישה של רכב ממונע לילדים במחיר מוזל הוא ברור לכל. עם זאת, בנושא בטיחות אין להתפשר ועל כן הקפידו לקרוא היטב את הוראות השימוש ברכב המצורף ע"י היצרן כמו גם לבצע רכישה של רכב ממונע אותו משווקת חברה מובילה ומוכרת, כך שתוכלו להשקיע את כספכם בחוכמה ובמקביל ליצור חווית נסיעה בלתי נשכחת לילדים.